Ostrov pokladů

09.08.2009 14:38

Poslední slova admirálského deníku

Sbohem, Ostrove pokladů, sbohem, lodě Black Flag, Jahodový knedlík, Rudej ďas. Vaše paluby nám byly dobrým domovem po dlouhou řadu dní a našli jsme na nich mnoho dobrých kamarádů a prožili spoustu krásných chvil. Budete teď odpočívat v přístavu, ale až admirál znovu zavelí "rozviňte plachty" budeme...

Celý článek

—————

08.08.2009 23:17

Den osmý - OSTROV POKLADŮ

Už jsmem skoro v cíli - poslední ostrov - Ostrov pokladů. Posádky dostaly včera od starého mořského vlka zajatého kanibaly souřadnice, kde začít hledat poklad. Musely si hlídat mapu, kdy jejich loď dopluje na ostrov pokladů. Pak mohly vyrazit hledat  poklad. Dopoledne zatím...

Celý článek

—————

08.08.2009 17:57

Den sedmý - Rajský ostrov a Ostrov Kinabalu

Večer nás čekal ostrov Kinabalu. Aby námořníky nesežrali, museli si dopoledne udělat masku. Mezi nejoriginálnější masky patřila Bohoušova. Některým námořníkům se nepodařila dodělat hra v Baltíkovi a stále doufají, že to ještě stihnou. Odpoledne jsme vyrazili na Rajský ostrov doplnit zásoby. Byl to...

Celý článek

—————

07.08.2009 00:53

Den šestý - Ostrov Diamantů

Potřebujeme získat diamaty, které vyměníme na ostrově Kinabalu se starým mořským vlkem, potomkem Vengadora, zajatcem kanibalů za upřesnění místa k pokladu. Ráno jsme se tedy začali vypravovat směr Bořeň. Po admirálské poradě jsme však usoudili, že je to špatný směr a vydali jsme se tedy do Mostu do...

Celý článek

—————

05.08.2009 23:32

Den pátý - Bludný ostrov

Dnes jsme měli v úmyslu navštívit dva ostrovy - Bludný a Zapomnění. Bludný ostrov nás však překvapil svou velikostí a tak ostrov Zapomnění míjíme bez návštěvy. Dopoledne jsme doplnili své programy v Baltíkovi a naučili se uzlovat. Námořníci uzlovali a uzlovali, až se stalo, že...

Celý článek

—————

04.08.2009 23:10

Den čtvrtý - Ostrov Animalánie

Dnes jsme měli za úkol prozkoumat ostrov Animalánie. Ráno vyfasovali námořníci svačinu, jejíž součástí bylo vejce vařené natvrdo. To námořníky velmi překvapilo. Museli jsme je ujistit, že není syrové. Michal se ptal - "Co s ním má dělat?". škoda, že nemáme foto jeho udiveného výrazu. Před odchodem...

Celý článek

—————

03.08.2009 22:18

Den třetí - Ostrov obchodníků

Dnes ráno vypadala obloha zataženě, ale nakonec se to vybralo a bylo celý den příjemně. Dopoledne se učili námořníci navigovat s GPS a začali svůj program v Baltíkovi - Ostrov pokladů (někteří už dopluli i na svůj první ostrov). Posádce lodi Black Flag včetně kapitána to moc slušelo. Pája, který...

Celý článek

—————

02.08.2009 23:39

Den druhý - příprava a vyplutí.

Posádky si dnes vyhotovily trička s názvem své lodi. Každý námořník započal se svou vlastní hrou v Baltíkovi - dnes zvládli si připravit mapu. Odpoledne všichni obdrželi zašifrovanou zprávu. Pro její rozluštění museli získat body v soutěžích: Závod pohyblivosti (1.BF, 2.RD, 3.JK), Která je...

Celý článek

—————

01.08.2009 23:50

První den

Protože ne všichni táborníci se navzájem znají, nechali jsem je nejdříve rozkoukat, aby se navzájem poznali. Poté jsem vyrazili prozkoumat nebližší okolí - směr pohádkový les. Seznámili jsme se s mapou, která nás dovede na Ostrov pokladů a po složení pirátských zkoušek si kapitáni lodí vybrali své...

Celý článek

—————

20.06.2009 15:17

VYPLOUVÁME

Vyplouváme 1. srpna roku 2009

Celý článek

—————


Dopis námořníkům

    Je tomu už více než tři sta let, kdy voda Atlantického oceánu brázdila krásná, pevná, rychlá a velmi obávaná galéra Esperanza. Posádky velkých obchodních lodí, přivážejících nejčastěji bohaté náklady stříbra a zlata z Mexika do Španělska a Portugalska, s obavou hleděly do všech světových stran, jestli se neobjeví na obzoru stěžeň se zlověstně se třepetající černou vlajkou. Nesčetněkrát zavládl na palubách těchto lodí zmatek a strach, když za útesem jako šipka vyrazila za nimi galéra přinášející smrt nebo zajetí.

    Ano, Esperanza byla korzárská galéra a velel jí v té době nejobávanější korzár Vengador – muž tvrdý jako skála, náladový, leč prý spravedlivý a mezi posádkou oblíbený.

    Vengador se svými muži přepadával bohaté obchodní lodě, jejich posádku pobil nebo odvedl do zajetí, přivlastnil si celou kořist a loď nemilosrdně poslal ke dnu.

    Nikdo již dnes nezjistí, kolik lodí a kolik mužů takto našlo svůj osud na dně moře, ale bohatství, které Vengador za svého korzárského života nashromáždil, je prý nepředstavitelné.

    Z dobových kronik je známo, že všechny tyto uloupené poklady převážela loď Esperanza na malý ostrov, ležící kdesi uprostřed Atlantiku. Tam Vengador po každé úspěšné výpravě rozdělil část kořisti mezi posádku a část zůstala ukryta na ostrově. Jednoho dne však osud vztáhl svou nemilosrdnou ruku i na galéru Esperanza a na všechny, kdo se plavili tolik let na její palubě. Nebe seslalo na moře strašlivou bouři, které nedokázala čelit ani taková loď, jakou byla Esperanza. Po několika hodinách marného boje s běsnícím mořem se korzárská galéra rozlomila v půli a zmizela pod hladinou, s ní však zmizelo v moři i tajemství Ostrova pokladů.

 

    Celých tři sta let, které od té doby uplynuly, se snaží  spousta odvážných mořeplavců, zkušených kapitánů i pošetilých dobrodruhů nají Ostrov pokladů, na kterém odpočívá obrovský Vengadorův poklad, ale zatím se to nikomu nepovedlo.

    Asi před sto lety byla sice na ostrově Jamajka objevena mapa, která údajně znázorňuje cestu k Ostrovu pokladů, ale kdo se podle této mapy vydal na cestu, už se nikdy zpět nevrátil.

 

    Hory zlata, stříbra a drahých kamenů tedy stále někde leží na jakémsi ostrově ukrytém někde uprostřed oceánu a čekají na ty, kteří budou mít tolik odvahy, ale i štěstí a právem si tak zaslouží odměnu, která na ně čeká.

    My nyní vlastníme onu mapu, která by nás mohla dovést k Ostrovu pokladů. Proto jsme se rozhodli, že vypravíme celou flotilu lodí a vydáme se bájný ostrov hledat. Vyzýváme za tímto účelem všechny odvážné, statečné a šikovné muže a ženy, chlapce a dívky, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství, aby se přihlásili do posádek našich lodí. Naše admirálská loď popluje s vámi. Zajistíme vám vše potřebné – jídlo, lékařskou pomoc, zábavu pro nezbytné rozptýlení a jakoukoliv podporu, která bude v našich silách.

 

 


Kontakt

David

736 207 200

TIB: 739 659 720 Rychlý proud

V blízkosti Rajského ostrova se objevil proud, která lodě unáší směrem k Ostrovu Kinabalu a tím pádem i Ostrovu pokladů :-)

Kretá loď se do tohoto proudu dostane, rázem se ocitne až za tímto proudem.


 

Ostrov Krakena

Na ostrově Krakena všichni obyvatelé mají ve vlasech zelený a modrý pruh. Kdo ho nemá - toho si vyčíhá Kraken. Při návštěvě tohoto ostrova si musíte nastříkat vlasy zelenou a modrou barvou.


 Ostrov Broků

Přistáli jste u břehů ostrova Broků. Jak dostal tento ostrov jméno, nikdo neví. Žijí tu však zvláštní tvorové, které si není dobré rozhněvat. Jinak Vás odnesou do svých skrýší a nikdo neví, co s vámi bude dál. Vyrobte pro ně dárek, který jim zanecháte na ostrově.


 Ostrov Nicota

Vaše loď je přitahována k malému tichému ostrůvku neznámou silou, která se nedá nijak ovládnout, ani překonat. Ostrůvek není na první pohled nijak zvláštní, ale žije na něm množství obrovských, jedovatých pavouků, kteří tkají vlákna silná jako provazy. Během pár minut omotají svými vlákny i dospělého člověka a pak si na něm několik dní pochutnávají, až z něj nezbude NIC. Z jejich spárů můžete bezpečně uniknout jedině tehdy, když se vám podaří jejich vlákna dokonale zamotat a zauzlovat. Dokážete-li každý uvázat alespoň dva uzly, můžete bezpečně opustit tento ostrov a vrátit se k vaší flotile.


 Ostrov Avemada

Vaší první zastávkou na dlouhé plavbě je ostrov AVEMADA. Obyvatelé ostrova jsou vcelku normální a přátelští lidé, mají ale přece jednu zvláštnost. Muži zde chodí nalíčeni jako ženy a ženám roste pod nosem knír a bradka. Protože nechcete hned na začátku plavby žádné potíže, přizpůsobíte se místním zvyklostem a budete po dobu jednoho celého dne chodit tak, jako ostrované.