Piráti

05.07.2017 12:05

Den 4. od Milana

Dnes nás hned po snídani, ještě celé rozespalé, hned při příchodu k počítačové učebně zastihla překvapivá událost. Pět pirátů z našich řad bylo námořním úřadem Jejího Veličenstva obviněno z pirátství a loupeže a na jejich hlavy byly vypsány odměny od 1500 až do 1800 liber. Na palubě...

Celý článek

—————

04.07.2017 13:00

Stavba lodí

V rámci pirátské praxe se ukazuje jako nesporná výhoda, disponuje-li posádka plavidlem. Piráti tak museli prokázat své konstruktérské umy a vyrobit loď; Noe ale zřejmě opravdu musel mít nějaké Boží poslání, neboť to, co předváděli naši pozemští stavitelé, bylo opravdu pozoruhodné. Modrý tým...

Celý článek

—————

04.07.2017 12:59

Výroba lodí - Bertík

Druhý den jsme měli k obědu kuře na paprice a pak byl odpolední klid. Po odpoledním klidu jsme ve dvě hodiny šli před budovu a čekali na vedoucí. Když všichni přišli, nastříkali se repelentem a šli jsme do lesa. Před tím jsme ještě šli na hřiště a rozdělili nás do šesti skupin. A potom už jsme...

Celý článek

—————

03.07.2017 09:05

Pirátský výcvik

Jelikož se nikdo nemůže stát pirátem jen tak, bylo nutné projít náročným pirátským výcvikem, postaru to lze přirovnat k úkolům na stanovištích, dnes bychom spíše užili termínů typu „interaktivní teambuilding workshop s námořní tematikou“. Vzniklé týmy tak musely projít osm zastávek, kde...

Celý článek

—————

03.07.2017 08:59

Přijímání pirátů a výcvik pirátů z pohledu dětí

2. 7. Přijímání do posádky kapitána Flinta V noci kolem dvanáctý večer nás po pokojích vzbudila pirátka a zavedla nás do jídelny. Tam byli piráti, hrála tam hudba (pirátka hrála na kytaru) a hráli tam hazard, pili a kapitán, kterej měl paruku a červený kvádro nás vyzval, aby sme šli...

Celý článek

—————

02.07.2017 23:59

Mezi piráty

Zdravíme! Tedy spíše se loučíme s naší milou vlastí a budeme muset oželet zdejší mírné podnebí, agresivní klíšťata a zprávy o módních faux pas z karlovarského festivalu. Ale naše nová destinace není o nic horší. Odteď se můžeme kochat pohledy na karibský východ slunce, pohledy na karibský...

Celý článek

—————


Piráti

den 1. Po mém otci, dědovi i pradědovi jsem se dočkal i já. Dnes jsem obdržel svou červenou uniformu a zítra začne můj výcvik. Jsem tak hrdý. Konečně naplním tradice své rodiny. Za Anglii a za krále!

den 30. Výcvik je u konce. Bylo to tvrdé, mnozí to nevydrželi, ale konečně je ze mne muž. Dnes jsem dostal mušketu a šavli. Jsem připraven.

den 31. Dnes jsem byl přiřazen na HMS Victory - pýchu britského námořnictva. Victory a další tři lodě vyrazí na svou první misi do Karibiku.

den 45. Služba na lodi je velmi obtížná, ale jsem hrdý, že mohu sloužit Jeho Veličenstvu. Dělám hlavně námořnickou práci. Jíme hlavně sušené maso a suchary. Jsem silný voják impéria, musí mi to stačit.

den 50. Práce je stále víc a víc, část posádky dostala kurděje. Nevím, proč na nás Bůh seslal takovou nemoc. Vždyť my jsme vykonavatelé dobra!

den 55. Blížíme se ke Karibiku. Nemoc stále sílí. Náš důstojník nám sdělil, že před svým prvním bojovým úkolem proti Španělsku nabereme síly v Nassau. O Nassau jsem už slyšel. Je to tropický ráj. Doufám, že se zdržíme co nejdéle.

den 66. Dnes jsme dorazili k Nassau. Hrdě jsme vyvěsili vlajky a těšili se do přístavu. Najednou ale začala znít děla a k našemu zděšení začala pevnost pálit přímo na naše lodě! Nassau zradilo. Victory se ještě stačila stáhnout, ale dvě další lodě to nezvládly.

den 67. Stáhli jsme se do holandské Eulethery. Místní zástupce guvernéra neměl velkou radost z naší účasti, ale máme s Holanďany dostatečně dobré vztahy, aby nám prodali dostatek zásob. Ale pěkně draho! Kapitán musel snížit žold nemocným námořníkům. Také jsme zjistili nové informace. Nassau nepadlo do nepřátelských rukou. Místo toho se ho zmocnili piráti! Taková ostuda! Taková drzost! Pomsta bude naše!

den 69. Jsme zpět u Nassau. Zahájili jsme blokádu.

den 80. Stále nic. Piráti v klidu sedí a čekají. Doufám, že brzo získáme posily a zaútočíme. Naše zásoby se tenčí. Kurděje už položily aspoň čtvrtinu mužů, půlka z nich už měla svůj námořní pohřeb. To ale nic není oproti nové nemoci, která se šíří od našeho kontaktu s Karibikem. Z 230 mužů sloužících na Victory je bojeschopných sotva 100.  Kapitán ale zůstává sebevědomý. Doufám, že ví, co dělá.

den 85. Před třemi dny na nás zaútočili. Útok vedl obávaný Charles Vane. Bylo to peklo. Nepovedlo se nám vůbec nic. Byli jsme absolutně překvapeni. Sám Vane byl jako ďábel. Když probodl našeho kapitána, skočil jsem do vody. O tři dny později jsem našel tento deník na pláži. Přežívám kus od města s několika dalšími.

den 88. Stal jsem se žebrákem v Nassau. S ostatními muži nešlo vydržet. Zbavil jsem se uniformy a našel si nějaké hadry. V přístavu stojí nová vlajková loď kapitána Vanea. Nenávidím toho muže!

den 99. Již jsem myslel, že je se mnou konec, že zemřu hlady. Pak se ale stal zázrak. Přišel ke mně dobrý muž, že prý dobře ví, kdo jsem. Pozval mě na jídlo. Dal mi koupel i nové šaty. Večer mi pak v hospodě, odkud mě dřív vyhazovali, vyprávěl, že jeho kapitán také nesnáší Vanea. Snad jsem narazil na muže, který mě dostane zpět. Až když se se mnou loučil, řekl mi, že jeho pán je pirát! Jak hluboko jsem klesl.

den 100. Přes noc jsem se rozhodl. Anglie už pro mě není. Dnes večer dám svůj podpis kapitánu Flintovi a začnu budovat svou slávu.