Věk Atomu

25.01.2015 14:07

Byli doby, kdy se lidé měli dobře a na dosah ruky měli vše, co ke svým životům potřebovali nebo spíš ani nepotřebovali. Užívali si svých životů, ale jednoho dne se tento nebeský svět změnil. Po celém světě se rozpoutala válka, kterou do té doby nikdo nezažil. Atomová válka.
Lidé se snažili utéct, schovávali se, kam se vešli. Bohužel jim to bylo málo platné, našla se ale skupina lidí, která pohromě dokázala uniknout. Viděli, že je domy neuchrání, tak se snažili najít bezpečnější místo. Zkusili své štěstí ve skále. Přežívali zde do konce války, když vylezli na povrch, čekalo je nemilé překvapení. Vrátili se do země, kde vyrůstali, ta ale nevypadala, jak si ji pamatovali. Všechno bylo spálené, voda zakalená, hemžilo se to bytostmi vůbec nepřipomínající ty, co znali z učebnic biologie. Rozhodli se tedy vrátit zpět do hloubi jeskyně. Z jejich barevného světa plného možností, udělala válka pouhou vzpomínku. 
Vytvořili si v hlubinách jeskyně vlastní město. Snažili se uplatnit vše, co si pamatovali, aby život v podzemí byl lepší a lepší. Každé řemeslo přiložilo ruku k dílu, vzájemnou spoluprací se postupně rozrůstali. Přicházeli nové generace, ale jak se počet lidí rozrůstá, ubývá místa k bydlení. Už se nemohli dostat dál do jeskyně. Když to nešlo dolu, může to jít nahoru. Rada starších rozhodla prozkoumat povrch země, o kterém se dnes vyprávěli už jen legendy. Proto byli svolání nejschopnější mladí talentovaní vědci a vědkyně, aby vedli průzkumné mise na povrchu.